Praca w Holandii
w branży ogrodniczej

Image is not available
Slider

Legalna praca w Holandii

F.A.S. Packing jest agencją pośrednictwa pracy za granicą kierującą pracowników do pracy na terenie Holandii. Działamy zgodnie z zasadami obowiązującymi według certyfikatu nadanego przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, numer referencyjny Agencji: 4255. Współpracujemy z firmą AUB van Bergen B.V. w Holandii. Firma ta posiada certyfikat NEN i działa zgodnie z Kodeksem Cywilnym w Holandii i NBBU-CAO (zbiorowy układ pracy).

Staramy się, abyś w Holandii czuł się jak w domu.
Zapraszamy do naszego olsztyńskiego biura, pracownicy udzielą Państwu dokładnych informacji o warunkach pracy w Holandii.

Kontakt z Rekruterami:

Kasia: +48 535 867 206
Monika:+48 533 911 533
Agnieszka:+48 730 891 910 

FAS

O NAS

Biuro pośrednictwa pracy za granicą For All Seasons Packing posiada ponad 10-cio letnie doświadczenie w branży. Niegdyś nasza siedziba mieściła się w Koszalinie jednakże od 2015 roku jesteśmy w Olsztynie przy ul. Herberta 14/23, 10-686 Olsztyn. Mimo, że nasze centrum dowodzenia znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim, do pracy przyjmujemy osoby z całej Polski.

Przez lata F.A.S. Packing zbudowało swoją solidną pozycję na krajowym rynku agencji pośredniczących w zatrudnieniu za granicą. Nasza agencja pracy w Holandii oferuje wyłącznie legalne zatrudnienie za granicą w oparciu o jasne zasady i rzetelnie przedstawione warunki, jakie oferują holenderscy pracodawcy.
Kandydatom oferujemy pomoc w skompletowaniu dokumentów niezbędnych w celu wyjazdu do pracy za granicę oraz dopasowujemy ofertę pracy w Holandii odpowiednią do kwalifikacji kandydata.

Dla osób, które zdecydują się na podjęcie pracy w Holandii przygotowujemy odpowiednie dokumenty, organizujemy transport z Polski do Holandii oraz instruujemy w kwestii tego jak należy się spakować, jakie dokumenty oraz rzeczy osobiste należy zabrać ze sobą na wyjazd i czego się spodziewać po dotarciu na miejsce. Staramy się również dla każdego Kandydata służyć radą i tłumaczyć zasady panujące w tym jakże odmiennym od Polski kraju, jakim jest Holandia.

Naszą opieką otaczamy każdego nowego pracownika na etapie rekrutacji, podczas przygotowania do wyjazdu oraz podczas samego wyjazdu aż do momentu dotarcia na miejsce do pracodawcy – do firmy AUB van Bergen. Wówczas pracownicy trafiają pod opiekę polskich Koordynatorów pracujących w firmie AUB.

PRACA W OGRODNICTWIE

Agencja pośrednictwa pracy w Holandii F.A.S. Packing posiada oferty pracy głównie w sektorze ogrodniczym. Jest to praca w szklarni przy kwiatach doniczkowych różnego rodzaju. Praca ta obejmuje cały proces produkcji kwiatów, począwszy od sadzenia, przesadzania, rozsadzania, poprzez przycinanie, obrywanie liści, patyczkowanie, aż po etykietowanie, foliowanie i przygotowywanie kwiatów do wysyłki.

FAS Packing oferuje wyłącznie legalne zatrudnienie w oparciu o umowę na holenderskich zasadach. Umowy są tłumaczone na język polski. Pierwsza umowa obejmuje okres 3 miesięcy z możliwością przedłużenia. Umowę tą można również zakończyć po upływie krótszego czasu, bez poniesienia konsekwencji np. finansowych związanych z wcześniejszym zerwaniem kontraktu. Praca w ogrodnictwie może być wykonywana zarówno sezonowo/wakacyjnie jaki i na stałe. Ponad 30% pracowników firmy AUB van Bergen stanowią pracownicy na stałych, bezterminowych kontraktach.

FAS
FAS

HOLANDIA

Holandia jest atrakcyjnym krajem zachęcającym obcokrajowców swoją wielokulturowością oraz liberalnym stylem życia. Mimo niewielkiej powierzchni, kraj ten jest bardzo zróżnicowany – można zwiedzić bogate architektonicznie miasta np. Rottedram, Amsterdam i Haga, jak również odpocząć na łonie natury. Większą część obszaru Holandii stanowią tereny zielone poprzecinanie licznymi wodnymi kanałami. Mieszkańcy kraju tulipanów wykorzystują kanały zarówno w celach transportowych jak i rekreacyjnych. Holandia jest również najbardziej rozwiniętym krajem na świecie jeżeli chodzi o infrastrukturę rowerową. Ścieżki rowerowe wiją się przez cały kraj zarówno w dużych miastach jak i na przedmieściach. Jest to jedyny kraj na świecie, gdzie liczba rowerów przewyższa liczbę mieszkańców.

Waluta obowiązująca w Holandii to euro. Planując wyjazd do Holandii w celach zarobkowych warto jest założyć rachunek bankowy obsługujący obcą walutę. Holenderscy pracodawcy najczęściej wynagrodzenie wypłacają przelewem na konto pracownika. Istnieje również założenia konta bankowego na miejscu w Holandii w holenderskim banku. Do najpopularniejszych należą np. ING, RABO BANK, ABN AMRO. Jest to wygodne ze względu na dostępność bezpłatnych bankomatów, placówek banku oraz na szybsze otrzymywanie przelewów od pracodawcy (ponieważ przelew z holenderskiego banku szybciej dotrze na holenderskie konto niż np. na konto w polskim banku). W Holandii płatności kartą są preferowane zarówno w sklepach jak i na straganach. Posługiwanie się kartą z holenderskiego banku zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia trudności z płatnością za zakupy, tak jak to może się zdarzyć w przypadku posługiwania się polską kartą płatniczą.

PRACA W HOLANDII

Osoby poszukujące pracy za granicą, często jako kraj docelowy wybierają Holandię. Pracy w Holandii można oczywiście szukać na własną rękę jednakże zdecydowana większość osób poszukuje pomocy w agencji pośrednictwa pracy. Każda zarejestrowana, legalnie działająca agencja ma za zadanie ułatwić nowym osobom podjęcie pracy za granicą poprzez wyszukanie konkretnego pracodawcy i oferty pracy oraz zorganizowanie transportu, zakwaterowania i innych niezbędnych kwestii.

Holandia jest krajem należącym do Unii Europejskiej, w którym szczególnie mocno rozwinięty jest sektor rolniczy. Najwięcej ofert dotyczy pracy w ogrodnictwie (w szklarni, przy kwiatach lub przy zbiorach warzyw i owoców). Pracę można znaleźć również w sektorze budowlanym i na produkcji oraz w branży hotelarskiej i gastronomicznej. Większość ofert pracy w Holandii to oferty pracy od zaraz. Są to głównie prace sezonowe lub praca na wakacje jednakże coraz większa liczba firm holenderskich poszukuje pracowników na stałe.
W Holandii zatrudnienie mogą znaleźć nie tylko wykwalifikowani specjaliści ale również osoby bez doświadczenia. Holenderskie firmy poszukują magazynierów, operatorów wózków widłowych oraz pracowników linii produkcyjnych. Do agencji pośrednictwa pracy w Holandii zgłaszają się osoby poszukujące pracy bez znajomości języka obcego oraz nie posiadające dodatkowych uprawnień np. bez prawa jazdy. Duża grupa kandydatów poszukuje również ofert pracy dla par za granicą.

SOFI / BSN
Osoby, które po raz pierwszy zgłaszają się jako Kandydaci do pracy w Holandii, pytają czym jest numer SOFI lub BSN (Burgervicenummer) i jak go uzyskać. SOFI jest to numer podatkowy nadawany każdej legalnie zatrudnionej osobie na terenie Holandii. Nadanie tego numeru odbywa się podczas krótkiej, zwykle 10-15 minutowej, wizyty w urzędzie holenderskim. Każdy pracownik otrzymuje dokument nadania numeru BSN – dokument ten zawiera dane osobowe, przyznany numer oraz pieczęć z urzędu. Dokument ten jest niezwykle ważny ponieważ numer SOFI jest nadawany jeden raz na całe życie. W przyszłości można oczywiście ubiegać się w urzędzie o wydanie duplikatu tego dokumentu, jednakże jest to opcja dodatkowo płatna.

FAS
FAS

JAK REKRUTUJEMY

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w procesie rekrutacyjnym muszą w pierwszej kolejności zarejestrować się jako Kandydat. Rejestracji można dokonać osobiście w naszym biurze w Olsztynie przy ul. Herberta 14/23. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

Osoby spoza Olsztyna mogą zarejestrować się na naszej stronie internetowej w zakładce Zgłoszenie do Pracy. Znajduje się tam Kwestionariusz osobowy wraz z listą pozostałych wymaganych dokumentów. Kwestionariusz osobowy możemy przesłać również mailowo.

Każdy kandydat do pracy za granicą w Holandii w Kwestionariuszu podaje nam swoją dyspozycyjność. Jest to data, od której dana osoba może wyjechać aby rozpocząć pracę w holenderskiej firmie.

Co tydzień otrzymujemy aktualną informację na temat tego jakie są oferty, ile osób może przyjechać w danym tygodniu do pracy w Holandii oraz ile jest wolnych miejsc na firmowym zakwaterowaniu (np. w przypadku wolnych pokoi dwuosobowych, możliwa jest praca dla par w Holandii lub dla większej grupy osób). Po otrzymaniu ofert kontaktujemy się z wybranymi osobami, które spełniają wymagania pracodawcy oraz są dyspozycyjne do wyjazdu w danym tygodniu.

Wyjazdy zwykle organizowane są w czwartki. W okresach zwiększonego zapotrzebowania na pracowników (w okresie od lutego do maja) wyjazdy mogą odbywać się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i w czwartki.

TRANSPORT

Pracodawca, firma AUB van Bergen, nie narzuca sposobu transportu z Polski do Holandii. Każdy Kandydat może samodzielnie zdecydować o tym, czy do pracy w Holandii będzie podróżował na własną rękę (np. własnym samochodem) czy też chciałby skorzystać z firmowego transportu. Współpracujemy z przewoźnikami na terenie całego kraju. Przewoźnicy oferują transport busami z Polski do Holandii i z powrotem.

Ceny biletów wahają się od 60 euro do 85 euro. Za przejazd można zapłacić gotówką u kierowcy – kwotę można uregulować w walucie euro lub też w złotówkach.

FAS
FAS

ZAKWATEROWANIE

Firma AUB van Bergen zapewnia firmowe zakwaterowanie dla pracowników. Pracodawca zapewnia również bezpłatne dojazdy do pracy i z powrotem. Dojazdy do pracy odbywają się standardowo samochodami służbowymi. W przypadku gdy odległość między pracą a miejscem zamieszkania jest mniejsza niż 10 km, pracownik ma również możliwość dojeżdżania do pracy rowerem.

Miejsca zakwaterowania jakie oferuje pracodawca znajdują się na Westlandzie – są to okolice Hagi i Rotterdamu, na samym wybrzeżu. W obrębie Westlandu znajdują się takie miejscowości jak: Monster, Poeldijk, Naadlvijk, s’Gravenzande, Honselersdijk itd. W tym samym obrębie znajdują się również szklarnie na których wykonywana jest praca.

Więcej na temat zakwaterowania można przeczytać w zakładce WARUNKI OGÓLNE. W GALERII znajdują się również przykładowe zdjęcia dostępnych domów i mieszkań.

Nasi partnerzy:

 

Dane Kontaktowe

ul. Zbigniewa Herberta 14/23
10-686 Olsztyn
NIP: 8392995682

BIURO CZYNNE JEST:
Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 17:00

Jesteśmy też na

fb