Jak znaleźć długoterminowe zatrudnienie w Holandii?

Home / Poradnik
Jak znaleźć długoterminowe zatrudnienie w Holandii?

19

Grudzień 2018

Holandia, państwo położone w Europie Zachodniej, to kraj, z którym wielu Polaków związało swój los. Jeździmy do Holandii nie tylko w celach turystycznych, ale także w poszukiwaniu pracy. Polacy szukają zatrudnienia na przykład w szklarniach, wielu z nich decyduje się na długoterminowe wyjazdy zarobkowe. Są także tacy, którzy osiedlają się w Holandii na stałe.

Legalna praca w Holandii dla polskich obywateli

Holandia, jako kraj oferujący atrakcyjne warunki zatrudnienia dla Polaków, cieszy się w tym względzie zainteresowaniem z kilku przyczyn. Wśród nich wymienić można innymi:

  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • przyjaznych mieszkańców
  • ciekawe oferty pracy
  • ubezpieczenia i program emerytalny dla osób pracujących dłużej niż 6 miesięcy

Jak szukać pracy w Holandii na dłużej?

Od 25 kwietnia 2007 roku został zniesiony obowiązek uzyskiwania pozwoleń na pracę dla obywateli Polski, co między innymi przyczyniło się do zwiększenia atrakcyjności Holandii dla pracowników z Polski.

Istnieje kilka sposobów poszukiwania zatrudnienia w Królestwie Niderlandów. Wiele interesujących ofert pracy w Holandii i przydatnych informacji można znaleźć na stronie holenderskich publicznych służb zatrudnienia, można także pojechać bezpośrednio na miejsce i dopiero wtedy szukać pracy. Aby poszukiwać jej efektywnie w obcym kraju, trzeba dysponować wiedzą o tamtejszym rynku pracy, znać język i zasady dotyczące ubiegania się o zatrudnienie. Do tego dochodzi jeszcze kwestia znalezienia odpowiedniego mieszkania. Bezpieczniejszym i znacznie szybszym sposobem jest skorzystanie z pomocy agencji pośrednictwa.

Profesjonalna pomoc rekrutera, legalna praca, godziwe warunki

Skorzystanie z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa to najłatwiejszy sposób na znalezienie pierwszej pracy poza granicami Polski, zwłaszcza jeśli kandydat nie zna dobrze języka, a jego doświadczenie zawodowe nie jest zbyt bogate.

Agencje pracy w Holandii, oczywiście te sprawdzone i legalnie działające, dysponują wieloma ofertami zatrudnienia, które pochodzą od rzetelnych pracodawców. Zatrudnieni w agencjach rekruterzy to osoby znające holenderski rynek, prawo pracy, a także potrafiące dopasować ofertę do oczekiwań i predyspozycji kandydatów.

Ponadto pomoc profesjonalistów pozwala uniknąć wielu problemów związanych z poszukiwaniem zatrudnienia. Agencje pośrednictwa wyszukują najbardziej atrakcyjne oferty, a także służą pomocą w załatwieniu koniecznych formalności, które łączą się z wyjazdem oraz podjęciem pracy za granicą. Nierzadko są również pomocne w zorganizowaniu podróży do Holandii, a także w znalezieniu dobrego zakwaterowania za rozsądną cenę. To wszystko sprawia, że nawet nieznajomość języka nie stanowi już problemu, zaś formalności są załatwione sprawnie, szybko i co najważniejsze – poprawnie. Wszystkie oferty, którymi dysponuje agencja pracy, dotyczą wyłącznie legalnego zatrudnienia nawiązywanego na podstawie umowy o pracę, związanej z tak istotnym dla każdego ubezpieczeniem.

Agencje podpisują z kandydatem umowę w języku polskim, która określa:

  • pracodawcę zagranicznego
  • okres zatrudnienia
  • rodzaj oraz warunki pracy i wynagradzania
  • warunki ubezpieczenia społecznego oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków

Praca dla każdego

W Holandii nie ma górnej granicy wieku, powyżej której kandydatura potencjalnego pracownika nie może zostać rozpatrzona. Każdy może sam zadecydować, czy praca za granicą jest dla niego odpowiednia. Jedynym warunkiem jest pełnoletność, ale warto pamiętać, iż w Holandii obowiązuje tak zwana „wiekówka” – a więc osoby, które nie skończyły jeszcze 22 lat, zarobią mniej. Nie zmienia to faktu, że każdy, kto naprawdę chce i potrafi pracować, ma szansę na osiągnięcie zamierzonych celów.

Kiedy już podejmiemy decyzję dotyczącą wyjazdu i zaczynamy rozglądać się za pracą, pomoc agencji jest bardzo cenna. Nie można zapominać, że jadąc do Holandii, trafimy do całkowicie odmiennego kraju, w którym ludzie posługują się nieznanym dla nas językiem, a wszystkie sprawy urzędowe załatwiane są nieco inaczej. Integracja w każdym obcym państwie jest procesem długim i etapowym, a więc na wstępie warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia.

Dane Kontaktowe

ul. Zbigniewa Herberta 14/23
10-686 Olsztyn
NIP: 8392995682

BIURO CZYNNE JEST:
Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 17:00

Jesteśmy też na

fb