Praca w Holandii z zakwaterowaniem

Home / Poradnik
Praca w Holandii z zakwaterowaniem

05

Luty 2019

Holenderski rynek pracy jest bardzo przychylny naszym rodakom. Polacy przez lata pracy w Holandii dali się poznać od najlepszej strony – jako uczciwy, pracowity i rzetelny naród. Dlatego też niezmiennie od lat holenderscy pracodawcy poszukują do pracy w swoich firmach właśnie Polaków. Dla każdego Polaka wyjazd do pracy za granicę, również do Holandii, wiąże się z potrzebą zakwaterowania. Z odpowiednią pomocą nie jest to ani straszne, ani kłopotliwe.

Dlaczego praca w Holandii?

Holandia jest nie tylko członkiem Unii Europejskiej, ale również należy do strefy Schengen. Dzięki temu podróżowanie tam jest niebywale proste i nie wymaga posiadania paszportu. Bardzo często są to główne przesłanki, dzięki którym Polacy decydują się na pracę w Holandii. Oprócz tego nie bez znaczenia pozostaje aspekt ekonomiczny. Holandia jest członkiem strefy euro. Nie od dziś natomiast wiadomo, że wynagrodzenia w euro są znacznie bardziej atrakcyjne od tych, które można otrzymać w naszym kraju, w rodzimej walucie. Chęć zarobienia większej sumy pieniędzy w dużo krótszym czasie jest statystycznie najczęstszym powodem, dla którego decydujemy się wyjechać do pracy za granicę.

Holandia to nie tylko doskonałe i atrakcyjne miejsce do pracy, ale także do życia. Jest to kraj niebywale zróżnicowany mimo swoich niewielkich rozmiarów. Różnorodność ta widoczna jest na wielu płaszczyznach – kulturowej, architektonicznej czy krajobrazowej. Zapewnia to moc atrakcji, które nie pozwalają się nudzić pracownikom zarabiającym na życie w tym kraju. Każda chwila wolna od pracy może zostać doskonale zaplanowana i świetnie spożytkowana.

Organizacja wyjazdu za granicę

Wiele polskich firm proponuje pośredniczenie w zatrudnieniu w Holandii, niestety tylko w formie dorywczej pracy krótkoterminowej. Na szczęście na polskim rynku istnieją także firmy szukające solidnych pracowników chcących związać się z holenderskim pracodawcą na nieco dłużej. Wciąż sporo jest osób, które, chcąc ominąć pośrednika, decydują się na samodzielne poszukiwanie pracy i zakwaterowania. Warto pamiętać, że jest to zadanie niełatwe i dość stresujące. Z jednej strony bez znajomości języka niderlandzkiego ciężko jest ustalić jednoznaczne i zadowalające warunki, z drugiej natomiast łatwiej jest oszukać indywidualną osobę, która organizuje wyjazd do pracy na własną rękę. Można wszystko zaplanować i zorganizować, nie wyjeżdżając z Polski, jednocześnie licząc na to, że nikt nie naigrywa się z naszej naiwności i warunki będą zgodne z tymi przedstawionymi w ofercie. Można też pojechać za granicę „w ciemno” i organizować zakwaterowanie oraz nocleg na miejscu. Przy czym to drugie rozwiązanie niesie ryzyko pozostania z niczym. Dlatego firmy oferujące pośrednictwo w znalezieniu pracy wraz z zakwaterowaniem są najlepszą możliwą opcją.

Praca w Holandii z zakwaterowaniem

Rzetelni pośrednicy pracy za granicą, każdego roku oferują pomoc rodakom, którzy pragną wyjechać w celach zarobkowych do Holandii. Jednocześnie pomagają wielu holenderskim firmom w znalezieniu najlepszych kandydatów na rynku pracy.

Proponując pracownikom zakwaterowanie, nie unikają żadnych „niezręcznych” tematów, nie koloryzują rzeczywistości i otwarcie mówią o faktycznych warunkach, które oferują. Takie postępowanie sprawia, że solidne biura pośrednictwa pracy za granicą zyskują sobie przychylność oraz dobrą opinię wśród osób poszukujących pracy.

W oferowanych przez nas domach pracownicy mieszkają w pokojach dwu- lub trzyosobowych. Dodatkowo każdy dom ma dostęp do polskiej telewizji oraz do Internetu, a korzystanie z tych mediów nie podnosi ogólnej opłaty za zakwaterowanie.

Dane Kontaktowe

ul. Zbigniewa Herberta 14/23
10-686 Olsztyn
NIP: 8392995682

BIURO CZYNNE JEST:
Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 17:00

Jesteśmy też na

fb