Praca za granicą, z zakwaterowaniem czy bez, wybierz odpowiednią dla siebie opcję

Home / Poradnik
Praca za granicą, z zakwaterowaniem czy bez, wybierz odpowiednią dla siebie opcję

26

Październik 2018

Coraz więcej osób decyduje się na podjęcie pracy za granicą, a ciekawe oferty dotyczące zatrudnienia sezonowego, czekają na zainteresowanych w Holandii – kraju o bogatej tradycji i ciekawych zwyczajach. Z ofert tych korzystają zarówno osoby młode, poszukujące pracy na wakacje, jak też pary, pragnące podreperować domowy budżet. Istotne jest również, by znalezione zatrudnienie było legalne.

Praca w Holandii od zaraz z zakwaterowaniem – czy to się opłaca?

Agencja pośrednictwa pracy posiada w swojej bazie oferty zatrudnienia w Holandii skierowane również do osób, które nia znają języka obcego. Organizuje też zakwaterowanie dla pracownika.

Przede wszystkim takie zakwaterowanie będzie zapewniało właściwe warunki lokalowe, co jest bardzo istotne, jeśli po pracy chcemy wypocząć i zregenerować siły. Pokoje, jakie oferuje pracodawca są zazwyczaj dwuosobowe, a więc również parom zostanie zagwarantowane poczucie intymności i prywatności. Kwatery zlokalizowane są w pobliżu miejsca pracy, a darmowy dojazd w obie strony zapewniany jest przez agencję. Tego rodzaju zakwaterowanie wprawdzie jest płatne, ale ceny nie są wygórowane. z łatwością można pokryć je na bieżąco z otrzymywanego wynagrodzenia. Liczyć należy się z tym, iż za ewentualnie powstałe z naszej winy szkody będziemy musieli zapłacić sami.

Wyjazd do pracy za granicę i poszukiwanie zakwaterowania na własną rękę jest związane ze znajomością języka holenderskiego lub angielskiego, a jeśli poszukujący dodatkowo zna tamtejszy rynek, będzie w stanie szybko dotrzeć również do ofert mieszkaniowych. Niektórzy wyjeżdżający mają w Holandii znajomych czy przyjaciół, którzy zdążyli w tym kraju znaleźć swoje miejsce i z pewnością mogą liczyć na pomoc w znalezieniu odpowiedniego lokum. Decydując się na taką opcję przydatne okażą się też umiejętności w załatwianiu formalności, natomiast zaletą jest zapewne dowolność wyboru miejsca, zależnie od własnych upodobań. Niestety, wyjazd za granicę do pracy bez wsparcia ze strony doświadczonych osób może okazać się niezwykle ryzykowny, nie można mieć bowiem pewności, czy trafimy do miejsca, gdzie zaproponowane nam warunki będą zgodne z rzeczywistością. Bardzo łatwo jest także przepłacić za kwaterę o zdecydowanie zbyt niskim standardzie, ale jeśli poszukiwania mieszkania szybko nie przyniosą efektu, stracimy mnóstwo czasu, co z kolei narazi nas nie tylko na problemy, lecz także na dodatkowe koszty.

Jak znaleźć odpowiednią agencję pracy za granicą?

Agencja, posiadająca aktualne oferty pracy w Holandii dla osób bez znajomości języka to dobre wyjście, powszechnie wykorzystywane przez wszystkich tych, którzy cenią sobie proste rozwiązania. Polskie biura pracy w Holandii nie tylko pomagają w znalezieniu pracy i odpowiedniego lokum, ale także służą pomocą przy wypełnianiu dokumentów oraz w innych kwestiach formalnych, udzielają też wszelkich potrzebnych informacji na temat wymagań pracodawcy.

Rynek pracy w Holandii jest nadal chłonny i otwarty dla Polaków poszukujących pracy sezonowej. Również dla tych, którzy nie znają języka, czy też dla młodych osób, pragnących znaleźć dobrze płatne zatrudnienie na wakacje. Praca w Holandii z zakwaterowaniem to rozwiązanie, jakie pozwala oszczędzić sobie niepotrzebnych problemów, kłopotów z dojazdami i wielu innych niedogodności, zatem warto wziąć je pod uwagę. Decydując się na takie rozwiązanie, dobrze jest również poznać opinię zadowolonych z usług agencji pracowników.

Dane Kontaktowe

ul. Zbigniewa Herberta 14/23
10-686 Olsztyn
NIP: 8392995682

BIURO CZYNNE JEST:
Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 17:00

Jesteśmy też na

fb