Zalety korzystania z biur pośrednictwa pracy w Holandii

Home / Poradnik
Zalety korzystania z biur pośrednictwa pracy w Holandii

25

Listopad 2018

Zarejestrowanie się w agencji zatrudnienia to efektywna metoda poszukiwania pracy w Holandii. Osoby szukające zajęcia za granicą mają coraz większą świadomość korzyści, jakie wynikają z nawiązania tego rodzaju współpracy, rośnie również zainteresowanie kandydatów tym sposobem poszukiwania zatrudnienia.

Zmiany na rynku pracy

Rynek pracy, również ten za granicami, podlega nieustannym transformacjom, zmieniają się również sposoby jej poszukiwania. Osoby, pragnące podjąć pracę w Holandii coraz częściej inicjują kontakt z biurem pośrednictwa pracy na samym początku swoich poszukiwań. Powodem tego stanu jest fakt, iż skorzystanie ze wsparcia agencji pośrednictwa pracy jest zdecydowanie bardziej efektywnym sposobem na jej znalezienie, aniżeli długofalowe poszukiwania zatrudnienia na własną rękę.

Jak działa biuro pośrednictwa pracy w Holandii?

Zgłaszający się do agencji zatrudnienia kandydaci zazwyczaj odpowiadają na zamieszczone w mediach ogłoszenia lub przychodzą do biura pośrednictwa, ponieważ są świadomi wielu korzyści, jakie płyną z nawiązania takiej współpracy.

Osoby decydujące się na wyjazd do pracy do Holandii rejestrują się na stronie agencji, wypełniając kwestionariusz, przedstawiają wymagane dokumenty i czekają na spełniające ich oczekiwania propozycje pracy. Często są to osoby bardzo młode lub studenci poszukujący pracy tymczasowej – a zatem nie posiadający kwalifikacji zawodowych, doświadczenia, nierzadko również nie znający języka, za to pragnący znaleźć zatrudnienie od zaraz, które jest legalne i gwarantuje godziwe zarobki.

Korzyści dla kandydatów podejmujących pracę za granicą

Główną zaletą skorzystania ze wsparcia agencji pracy jest możliwość dotarcia do stanowisk pracy, branż oraz form zatrudnienia, spełniających wymagania kandydatów.

Dla poszukujących zatrudnienia w Holandii nieocenione jest również wsparcie poprzez koordynację procesu rekrutacyjnego, jakiego udzielają pracujący w biurze pośrednictwa rekruterzy. To oni kontaktują się w imieniu szukającej pracy osoby z potencjalnymi pracodawcami, u których może ona podjąć zatrudnienie.

Agencja pośrednictwa określa jakie dokumenty musi przedstawić kandydat, pomaga w organizacji transportu, a przede wszystkim jest gwarancją zdobycia legalnego zatrudnienia w Holandii, nawiązywanego na podstawie zrozumiałej dla kandydata umowy, zawartej zgodnie z przepisami obowiązującego prawa holenderskiego.

Agencja zatrudnienia jest niezwykle pomocna również z uwagi na barierę językową, z którą muszą liczyć się osoby zdecydowane na podjęcie pracy w Holandii. Pracownicy agencji służą wsparciem we wszystkich sprawach wymagających znajomości języka niderlandzkiego.

Podstawowe prawa i warunki zatrudnienia osoby pracującej za pośrednictwem biura pracy, w tym zarobki, są jasno określone w umowie, zaś agencja nie pobiera żadnych opłat za tego rodzaju pośrednictwo. Kandydaci mają jasność odnośnie zasad wynagradzania oraz warunków zakwaterowania jeszcze przed opuszczeniem kraju, co daje im poczucie bezpieczeństwa.

Dodatkowe plusy ze współpracy z doświadczoną agencją pośrednictwa pracy

Osoby poszukujące pracy tymczasowej w Holandii za pośrednictwem agencji zatrudnienia, nie muszą poświęcać swojego czasu na przeszukiwanie portali z ogłoszeniami o pracę, mają również pewność, iż oferta, jaka zostanie im przedstawiona będzie dopasowana do ich oczekiwań i możliwości.

Z kolei biurom pośrednictwa zależy na znalezieniu dla kandydata najlepszego z możliwych stanowiska pracy, a także na świadczeniu wysokiej jakości usług dla zagranicznych pracodawców. Warto zatem zwiększyć swoje szanse na holenderskim rynku pracy z pomocą takiego wsparcia.

Dane Kontaktowe

ul. Zbigniewa Herberta 14/23
10-686 Olsztyn
NIP: 8392995682

BIURO CZYNNE JEST:
Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 17:00

Jesteśmy też na

fb